Tıbbi Hacamat

Yazı Boyutu

GELENEKSEL VE BÜTÜNCÜLI TIP YÖNTEMİ HACAMAT TEDAVİSİ
hacamat tedavisinin zararları

Hacamat tedavisi, eski çağlarda boynuz kullanılarak yapılan ve çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdi. Özellikle vücuttan hastalık sebeplerinin çıkarılmasında kullanılırdı.
Farklı kültürlerde yüzyıllardır kullanılan bu yöntem halen çeşitli hastalıklardan korunma tedavisinde yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir. 
Arap kültüründe hijama  olarak adlandırılan hacamat tedavisi, yaklaşık 5.000 yıl öncesine dayanan etkileyici bir geleneksel tıp yöntemidir. Çin tıbbında akupunktur ve akupressür gibi yöntemleri ile birlikte sıklıkla kullanılır.
Hacamat tedavisinin temel prensibi, vakum oluşturarak cam bardak veya silikon bardakların hastanın cildine yerleştirilmesidir. Böylece kan vücudun belirli kısımlarında cilt yüzeyine çekilir. Geleneksel tıp hekimleri, enerjiyi aktarmak için her bedenin on iki farklı meridyeni olduğuna ve bu meridyenlere tedavi uygulanabileceğine inanmışlardır. Bu yönüyle hacamat akupunktur noktalarına uygulanmış ve tedavilerde başarı elde edilmiştir.
Geleneksel ve bütüncül tıp uygulamalarından biri olan Hacamat tedavisi iyileştirici, düzenleyici etkileri olan, yan etkisi olmayan ve risk taşımayan güvenli bir tedavi yöntemidir.
Hacamat tedavisinden üç beş gün sonra cilt renginde belirgin bir iyileşme görülür. Hacamat tedavisi vücutta, toksinleri giderir ve damarlarda dolaşan kan akışını hızlandırır. Özellikle sporcular için kaslardaki ağrıyı ve spazmları giderme potansiyeline sahiptir.
Hacamat tedavisi, sindirim sistemini de olumlu yönde etkileyerek, metabolizmayı hızlandırır, mide asit salgısını dengeler,  kabızlığı önler, sağlıklı ve güçlü sindirim sisteminin oluşmasına yol açar.
 
Artık günümüzde modern tıbbın yanında geleneksel ve bütüncül tıp tedavileri de sağlıkta dönüşümün parçası haline gelmektedir. Hem dünyada, Avrupa'da, hem Türkiye'de artık insanlar doğal yollarla tedavi olmak istiyor.Çünkü  "Kronik ve otoimmün hastalıklarda kullanılan ilaçların kalıcı hasarlara, ağır yan tesirlere sebep olduğu bilinmektedir artık. 
 
HACAMAT TEDAVİSİNİN FAYDALARI 
Vücuttaki zayıflıkları ortadan kaldırır. İnsanlar, hastalıklar sebebiyle veya kötü beslenmenin bir sonucu olarak vücut zayıflığı yaşayabilirler. Bu hastalıklar kontrol edilmeden bırakılırsa, vücuda zararlı olabilirler. Etkileri, vücudun tüm bölümleri etkilenene kadar yayılabilir ve kötüye gidebilir.Hacamat tedavisi kronik hastalıkların seyrini iyileştirip kontrol altında tutar. 
Hacamat tedavisi, vücuttaki güçsüzlüğü gidermek için kullanılan mükemmel bir yoldur. Bu tedavi sayesinde insanlar yorgunluk ve güçsüzlükten kurtulabilir. Bu tedavi, sertleşmiş dokularda yapıldığı için, kan vücudun en çok ihtiyacı olan kısımlarına salınır. Ayrıca, damarlardaki tıkanıklık kaslara zarar vermeden açılır.
Ateşi tedavi eder. Bardak tutma tedavisi ateşi tedavi etmek için kullanılan mükemmel bir yoldur. Antik çağlardan beri ateşi düşürmek için kullanılan bir tedavidir. O zamana kadar uygulayıcılar, ateşin "toksik kandan” kaynaklandığına inanmışlardı. Bu nedenle bu tedaviyi kan çıkarmak için kullandılar ve hastaları tedavi ettiler.
Modern bilim, bu iddiayı ispatlamak için antik zamanlarda mevcut değildi. Ancak bugünkü tıbbi atılımlar bunun kanıtıdır. Yapılan çalışmalar, hacamat tedavisinin vücudun kan dolaşımındaki ağrı ve rahatsızlığa neden olan patojenik faktörleri yok ettiğini göstermiştir. 
Dermatolojik hastalıklarla mücadele eder. Farklı cilt hastalıklarına sahip insanlar hacamat tedavisinden yararlanabilir. Bu hastalıklar akne, uçuk, apse, hatta sivilcelerdir. 
 Bu tedavi kanda bulunan yabancı maddeleri ciltten arındırır. Aynı zamanda enfeksiyonlardan korunmak için vücudun savunmalarını güçlendirmeye yardımcı olabilir. Hacamat tedavisi, cildin solunumunu iyileştirmeye yardımcı olur. Cildin hücrelerinin gaz değişimine izin verir. Deri hücreleri iyi bir metabolik aktiviteye sahip olduklarında, farklı bezlerin işlevleri de gelişir.  Dermatolojik hastalıklarda hacamat tedavisinin temel amacı, durgun ve tıkalı kanı serbestleştirmektir. Aynı zamanda cilt yüzeyindeki zehirli maddelerin de ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. 
Kan dolaşımını iyileştirir.  Kan sağlıklı dolaşıma devam ederse, vücudun çeşitli hastalıklara  karşı iyi bir savunması bağışıklığı olacaktır.Hacamat tedavisi kan dolaşımını harekete geçirmenin dışında,vücudun farklı bölgelerinde inflamasyona ve şişmeye neden olan sıvıları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
hacamatın yararları

STRESLE BAŞA ÇIKMAK İÇİN HACAMAT TEDAVİSİ YAPTIRIN
Stres, her yaştan insanda görülebilen ve yaşam kalitesinin azalmasına neden olan önemli bir sorundur. Hacamat tedavisi, stresin azalmasına, strese eşlik eden potansiyel tıbbi ve psikolojik rahatsızlıklardan kaçınmanıza yardımcı olabilecek güvenli bir tedavidir. 
İnsanlar yaşamın her alanında mücadele içindedir. Dünyanın olumsuz koşullarıyla başa çıkmak zorundadır. Vücudumuz zor koşullarda tehlikeli bir durumla karşılaştığımızda adrenalin ve kortizon salgılamaya başlar. Adrenalin, kan dolaşımını, ağrı toleransını ve kandaki glikoz düzeylerini artırarak, tehlike durumlarında vücudu savunmaya geçirir.
Kalıcı stres, adrenalin ve kortizon seviyelerinin kanda yüksek kalmasına neden olur. Bu durum, birçok sağlık sorunlarına ve zihinsel komplikasyonlara yol açar. Hacamat tedavisi, vücudumuzun rahatlamasına yardımcı olarak stres giderme, basıncın neden olduğu sorunlardan kaçınılmasına ve iyileşmesine yardımcı olur.
Bir diğer önemli faktör, vücuttaki kan akışını artırmaktır. Kaslar ve dokular iyileştirici besinler ve bol oksijen ile dolup taştığı için tamamen rahatlarlar. Gevşeme ve rahatlama etkisi ile, sedasyona uğrayan insan rahatlar.
Strese girdiğimizde kaslarımız spazm halini alarak sertleşir. Bu nedenle, boynumuzda, omuzlarımızda ve sırtımızda gerginlik hissederiz. Hacamat tedavisi, bu gerginliği gidermeye çok yardımcı olur.

BOYUN VE OMUZ AĞRILARINDA HACAMAT TEDAVİSİ
Boyun ve omuz ağrısı birçok faktörden kaynaklanabilir. Bunlar arasında, yaralanmalar, artrit ve menenjit, psikolojik gerginlik yer alır. Yanlış duruş pozisyonları da boyun ve omuz ağrılarına neden olabilir. Baş ağrıları ve migren de boyun ağrısından kaynaklanabilir.Hacamat bu rahatsızlıkları gidermede en etkili yöntemdir
Geleneksel Tıp, vücudun meridyenleri içindeki yaşam enerjisinin serbest dolaşması gereğine inanmaktadır. Enerji akışı engellenmediği sürece, kişi sağlıklı kalır, ancak bu akıştaki herhangi bir tıkanıklık, rahatsızlıklara ve hastalıklara neden olabilir. Bu nedenle tıkanıklıkları serbest bırakmak ve böylece etkilenen dokuları iyileştirmek amaçlamaktadır. Hacamat tedavisi, iyileşen bölgeye kan tedarikini geri yüklemeye yardımcı olur, böylece iyileşme tekrar tetiklenecektir. 

HACAMAT VE DETOKS
Günümüzde ne kadar dikkat edilse bile, ortak hava ve su kaynaklarımızda bol miktarda toksin bulunur. Hacamat tedavisi vücudumuzu cilt ve kan yoluyla detoksifiye ederek ve kan dolaşımı ve dolaşım sistemi yoluyla vücudun dışına istenmeyen toksinleri anında taşıyabilir.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...